Merhaba Evrimciler!

“Tek Yol Evrim!” üçlemesinin ilk kitabı “Uyanış” çıktı!

Sonunda mâcerâmızın ilk faslı başladı. “Evrim” sadece bir kitap olsaydı belki de yollarımız kesişmezdi ama çok daha büyük bir hikâyenin parçasıyız. Hayatın sıradanlığından silkinerek uyanan herkes daha sonra bu aydınlanmanın kendisini götüreceği yerleri arar. Bazıları daha işin başında yolunu kaybeder. Diğerleriyse yolun başındayken yolun sonunda olduğunu düşünür. Oysa aydınlanan herkes bilir ki, kişi asla ermez, bulmaz, bitmez… daima yoldadır.

bozkurt_puzzle_01
“kitap – yöntem – araç” ancak birlikte faydalıdır

“Tek Yol Evrim!” üçlemesi Uyanış‘la başlıyor: Ait olduğu dünyanın sınırlarında sorulamayan bir soruyu sorarak hayalle gerçeği birbirinden ayıran, uyanan, aydınlanan birisinin ayağa kalkışını konu alıyor.

İkinci kitap olan Prens: Aydınlanmış bir kişinin kaderini tekrar kendi ellerine almak için girmesi gereken savaşı nasıl kazanabileceğini konu alıyor.

Üçlemenin sonun kitabı olan Ardında Kalan: Yaşadığı mâcerâlar sonrasında aydınlanmış veya yoldan çıkmış birisinin ardında bırakabileceği izlerden bahsediyor.

bozkurt_puzzle_02
“Kitap” fark yaratmak isteyen kişileri bir araya getirir

Diğer bir deyişle, ikinci kitap olan Prens aslında XupiT! markasıyla verilen hizmetlerin çeşitli uygulamalarının hikâyelerini de içeriyor. Çünkü gerçeği hayalden ayırt edebilmek ne kadar önemli olursa olsun, önünüzde sizi tehdit ederek büyüyen karanlığı alt etmenize yetmez. Bunu yapabilmek için özel kabiliyetlere bürünmüş olmanız, (tahmin edeceğiniz gibi) evrim geçirmiş olmanız gerekir ;o)

bozkurt_puzzle_03
“Yöntem” bir araya gelen kişilerin disiplinli bir şekilde çalışmalarına imkân verir

Artık formülü anladız herhalde? Üçüncü kitap olan Ardında Kalan da alternatif bir gerçeklik anlayışının siz bu dünyadan göçtükten sonra bile diğer insanlara nasıl aktarılabileceğiyle ilgili. Bu hedefe yönelik olarak ilk çalışmamız “MikiMoka” veya “Better with Miki” bir gerçeklik yönetim ürünü, yeni bir yazılım uygulaması türü. Şu anda Sabancı Üniversitesi bünyesinde devam eden çalışmalarımız pek yakında uluslararası bir merkezde devam edecek. Daha sonrası içinse daha da çılgın projelerimiz var ;o)

bozkurt_puzzle_04
“Araç” her kişiye nerede olursa olsun hayallerini gerçekleştirme fırsatı verir
avatar
Satın al!

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s